Kevés olyan étel van, ami ilyen pálfordulást vesz nálam, mint a harcsapaprikás túróscsuszával. Mivel korábban még nem ettem, már-már utáltam ezt az ételt, egyszerűen azért, mert nem tudtam elképzelni ezt a két egymástól függetlenül is nagyon finom ételt együtt, nem gondoltam, hogy összeállnának az ízek. Aztán megkóstoltam, és azóta visszafordíthatatlanul "szerelmes" vagyok ebbe a merész, de csodálatos ételbe.
Hozzávalók:
- 50 dkg harcsafilé
- 1 paprika
- 1 paradicsom
- 1 nagy fej hagyma
- 2 gerezd fokhagyma
- só, bors
- olaj
- őrölt pirospaprika
- 30 dkg csuszatészta
- 40 dkg túró
- 2 evőkanál liszt (vagy 1 evőkanál keményítő)
- fél pohár tejföl
Pörköltalapot készítünk, azaz összevágjuk a hagymát, megdinszteljük, rászórjuk a szintén apróra vágott fokhagymát és már le is húzzuk a tűzről, hogy meghinthessük pirospaprikával. Ezután rádobjuk a szintén apró kockára vágott paradicsomot és a vékonyra szeletelt paprikát. Sózzuk egy kicsit, ettől a zöldségek levet engednek, és jól megfonnyadnak. Ha már elvesztették a roppanósságukat (tehát megfőttek) és a lé is elfőtt, borsozzuk, és hozzáadjuk a felkockázott harcsát, és amennyire lehet, lepirítjuk. Ha körbepirítottuk a halat, pici vizet öntünk rá, és fedő alatt kb. 30 perc alatt puhára főzzük, ezután már nagyon óvatosan bánjunk vele, mert széteshet a hús!
Egy gyors kóstolás után eldöntjük, szükség van-e még valamire, és ha nincs, figyelmünket az ekkorra lobogó tésztának feltett víz felé fordítjuk. Dobunk bele sót, ekkor a forrás pár percre le fog állni (ezért nem szabad főzés elején sót tenni a vízbe, mert a sós víz forráspontja 120 °C, és tovább tart, míg forrni kezd), aztán dobhatjuk bele a csuszatésztát, és 6-8 perc alatt al dentére főzzük. Egy olajos tálba szedjük, majd 5 percenként átkeverjük, hogy ne álljon össze.
Ha ezzel is végeztünk, a tejfölből és a lisztből ( keményítőből) habarást készítünk, használhatunk hozzá egy pici vizet, hogy könnyebb legyen csomómentesre keverni. Ha szépen kikevertük habverővel, a hőkiegyenlítés alapelvét alkalmazva szűrünk hozzá lét, majd kikeverjük, és ezt egész addig folytatjuk, ameddig a habarás hőmérséklete nem lesz meleg, így nem fog kicsapódni a forró közegben a tejfölben lévő fehérje. Ha már a habarás is meleg, visszaöntjük a keveréket a lábosba, és óvatos mozdulatokkal elkeverjük, hogy a halhúst ne törjük szét. Egy percig hagyjuk forrni, egy utolsó kóstolás után pedig le is zárhatjuk.
A csuszatésztát összekeverjük a túróval, majd tálalunk egy adagot, és mellé szedünk a paprikásból.
Jó étvágyat!